خانهآرشیو اخبارمحصولات SLES free products چه مزیتی دارد؟
محصولات SLES free products چه مزیتی دارد؟
محصولات SLES free products چه مزیتی دارد؟

محصولات SLES free products چه مزیتی دارد؟

ترکیبات سدیم لوریل اتر سولفات یا سدیم لوریل سولفات(SLS) و سدیم اتر لورت سولفات یا سدیم لورت سولفات (SLES) مواد و عوامل سرطان زای فوق العاده خطرناک هستند، این مواد در بروز اختلال غدد درون ریز و ارتباط جهش های ژنتیکی و سرطان نقش دارند. همچنین یکی از مهم ترین دلایل حساسیت های پوستی و ریزش مو سر و بدن به سدیم لوریل اتر سولفات مصرفی در شامپوهای متفرقه مربوط می شود، وجود سدیم لوریل اتر سولفات از عوامل اصلی پیدایش تحریکات پوستی و خارش سر و ریزش مو است و در عمل سدیم لورت سولفات و سدیم لوریل سولفات با زدودن چربی طبیعی مو، باعث وزوز شدن مو و یا آسیب دیدن موهای رنگ شده می شوند.

سدیم لوریل سولفات و سدیم لورت سولفات در ماشین شویی، نظافت کف گاراژ خودرو و چربی زدایی فلزات (دِگریسرها) استفاده می شوند، امّا این دست از مواد را برخی برای کف کردن بیشتر به شوینده های شیمیایی متفرقه مانند شامپوهای متفرقه نیز اضافه می کنند، و این مواد، دقیقاً در برابر و مقابل صابون گیاهی زیتون هستند چرا که محصولات کفاف کالا (dalan d'Olive) با روغن زیتون طبیعی، حباب های صابون با قدرت پاک کنندگی برای پوست و مو، به عنوان پاک کننده ی ملایم و مغذی را مهیا می کند.

سولفات ها از قبیل سدیم لوریل سولفات و سدیم لورت سولفات، پاک کننده و مواد کف زایی هستند که در صنعت خودرو به عنوان پاک کننده گریس کاری موتورها به کار میرود، در برخی از محصولات متفرقه ماده کف کننده اصلی شامپوها همان سدیم لورت سولفات است. در فرایند تولید سدیم لوریل اتر سولفات، ماده سمی و سرطانزا به نام دی اکسان شامپو نیز آزاد می شود که در ابتدا به صورت گاز بوده و پس از تولید، به صورت محلول در کنار دیگر اجزاء باقی خواهد ماند و متاسفانه قانونی برای منع SLES در اسناد بین المللی مدون نشده است.

اما کارخانه مفتخر دالان ترکیه امروزه توانسته است میزان این ماده سمی را در محصولات خود «به صفر کامل» برساند.

فراورده های خاص گیاهی و طبیعی dOlive شرکت کفاف کالا با مواد اولیه گیاهی و با نشانه «عاری از سولفات» (SLES free) به بازار، جهت ارائه محصول سالم و پاک به مشتاقان این دست از محصولات تقدیم گشته است. شامپو زیتون DOLIVE دالان ساخت ترکیه بدون هرگونه ترکیبات SLS و SLES است.

چه اقدامی باید کرد؟
نکته مهم آنکه برای خرید شامپو به دنبال نام و مارک نباشید «بلکه» به لیست مواد آن توجه فرمایید. حتماً دقت کنید که شامپو یا صابون شما دارای سدیم لوریل سولفات و پارابن ها در هر فرم و شکل آن نباشد، به کلمات SLES FREE (یعنی بدون سدیم لوریل سولفات) و PARABEN FREE (یعنی بدون پار ابن) توجه کنید.

با ما تماس بگیرید واحد مشاوره و تحقیق کفاف کالا

منبع : دپارتمان آموزشی کفاف کالا
عضویت در خبر نامه