خانهآرشیو اخبارنکات مهمی که در هنگام خرید محصولات سلامت‌محور باید همه به آنها توجه کنیم
نکات مهمی که در هنگام خرید محصولات سلامت‌محور باید همه به آنها توجه کنیم
نکات مهمی که در هنگام خرید محصولات سلامت‌محور باید همه به آنها توجه کنیم

با آگاهی به اینکه مردم تندرست زیربنای پیشرفت هر کشور است و یکی از راه‌های رسیدن به این آرمان، برخورداری از تندرستی‌ای باکیفیت هست، بنابراین در اختیار گذاشتن، دانستنی‌هایی بسیار مفید و کارا، دربارهٔ فراورده‌های باکیفیت و درجه‌یک به همگانِ مردم بایسته است، که این فرمایش از راه آگاهی‌رسانی به مصرف‌کنندگان وفادارمان و آشنایی آن ارجمندان با نکته‌هایی باارزش در برچسب‌گذاری، محقق خواهد شد.

همه فرآورده‌های خوراکی، آرایشی و بهداشتی واردشده از درگاه‌های قانونی پس از کسب تائیدیه سلامت محصول از آزمایشگاه‌های کنترل وزارت بهداشت، پروانه ورود به بازار ایران را کسب خواهند کرد که سند آن برچسب فارسی‌نویس و کنترل اصالت کالا است که بر روی بسته‌بندی فرآورده چسبانده می‌شود و از این راه خریداران می‌توانند به اصالت محصول خریداری‌شده پی ببرند.

برچسب فارسی‌نویس فراورده‌ها، برچسبی سفیدرنگ است که به‌منظور آگاهی‌رسانی دربارهٔ فرآورده موردنظر بر روی آن چسبانده می‌شود و باید حداقل دارای دانستنی‌های زیر به زبان فارسی باشد:

۱- نام محصول (فرآورده)

۲- نام شرکت و کشور تولیدکننده

۳- تاریخ تولید و انقضاء و سری ساخت

۴- شماره پروانه بهداشتی

اکنون یک مصرف‌کنندهٔ آگاه و هوشمند برای تهیه فرآورده‌های موردنیاز خود به چه نکته‌هایی توجه می‌کند؟

۱- فرآورده را از فروشگاه‌هایی که اصول بهداشتی را رعایت می‌کنند، بگیرید. این محصولات باارزش را از فروشگاه‌های مجاز که محصولات خود را در شرایط بهداشتی نگهداری می‌کنند، خریداری کنید. پس یکی از برجسته‌ترین نکته‌ها این است که تااندازه‌ای که می‌توانید از فروشگاه‌هایی که فروشندگان آنها شرایط بهداشت را رعایت می‌کنند، خرید کنید.

۲- جعبه و یا بسته‌بندی کالای خریداری‌شده را تا به‌پایان رساندن بهره‌مندی از آن نزد خود نگه‌دارید. بی‌گمان بسته‌بندی (جعبه کالا) را نزد خود نگه‌دارید، و به تاریخ‌مصرف روی بسته‌بندی‌ها نگاه کنید.

۳- دقت به وجود اتیکت و برچسب‌های روی کالا. از دید بهداشتی بهترین روش برای خریدی موفق و نیکو، خرید فرآورده‌های بهداشتیِ دارای برچسب‌های دربرگیرنده کد بهداشتی، نام و نوع فرآورده، تاریخ تولید و انقضاء مصرف و شرایط نگهداری هست. پس نخست بسته محصول را خوب نگاه کنید. مصرف‌کنندگان حتماً باید توجه داشته باشند که دانستنی‌های کافی اعم از پروانه بهداشت، تاریخ تولید و انقضاء بر روی کالا درج‌شده باشد.

خریداران باکمی تیزبینی می‌توانند محصول اصلی را از ساختگی تشخیص دهند. به‌راستی لوازم باکیفیت ازلحاظ رخسارهٔ ظاهری کاملاً شناخته‌شده هستند و تاریخ تولید و انقضا دارند. در هنگام خرید، حتماً به این تاریخ تولید، انقضاء و شماره پروانه توجه کنید.

منبع : * م. براتی (تلفن تماس ۶۶۹۵۰۳۴۹ ۰۲۱ شرکت کفاف کالا)
عضویت در خبر نامه